تبلیغات
App-lication & Info-rmation - استقبال میلیونر‌های ایران از سیم‌کارت‌های رند
App-lication & Info-rmation
گرافیک, برنامه نویسی, هنر, خبر, دانلود, نرم افزار
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با من              ATOM            عمومی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


در این وبلاگ قصد ارائه مطالبی در ارتباط با علاقه مندیهام رو دارم.
شامل مطالب آموزشی و موارد مشخص شده در موضوعات وبلاگ میباشد. علاوه بر این انجام پروژه های دانشجویی در رشته کامپیوتر و گرافیک، برنامه نویسی، ساخت تبلیغات و... برای شما عزیزان را به عهده میگیرم. امیدوارم مطالب این وبلاگ مفید و مورد قبول شما عزیزان واقع بشه.
موفق باشید.

مدیر وبلاگ : Masood Shamsaei
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون در مورد این وبلاگ چیه؟


افراد معروف و مشهور همیشه سعی می‌کنند با تغییر چهره یا تغییراتی دیگر راحت تر به زندگی اجتماعی خود بپردازند.

در بخش تلفن همراه تا سال 81 سیم‌کارت‌های دائمی دارای شماره‌های رند شرکت ارتباطات سیار در قرعه‌کشی اعطای سیم‌کارت‌های ثبت نامی در کنار شماره‌های عادی قرار می‌گرفت و به مشترکان فروخته می‌شد، اما از این سال به بعد شرکت مخابرات ایران تصمیم به نگهداری این شماره‌ها و فروش آن به صورت مزایده گرفت.
از سال 85 تا پایان سال 87 اپراتور همراه اول حدود 15 دوره مزایده برای فروش شماره‌های رند و مرتب موبایل برگزار کرد که در اولین دوره آن در مهرماه سال 85 ، براساس اعداد و ارقام ارائه شده با فروش 500 سیم کارت، بیش از 650 میلیون تومان درآمد کسب کرد. هر چند که بالغ بر دو سال است که دیگر خبری از مزایده شماره‌های رند نیست و برخی از مسوولان مخابراتی هم از عدم استقبال این واگذاری‌ها در دوره‌های آخر آن خبر می‌دهند، اما چند ماه پیش وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول از شروع مجدد فروش شماره‌های رند موبایل خبرداده و اعلام کرده است که به زودی شرایط فروش این شماره‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
از سوی دیگر و با استقبال در دوره‌های نخست مزایده فروش شماره‌های مخابرات استان تهران هم تصمیم به فروش شماره‌های رند خود گرفت. حتی در آن زمان درگیری هایی هم بین کاربران تلفن ثابت با این شرکت رخ داد.

milioonresss.JPG

چرا که مخابراتی‌ها اقدام به جمع‌آوری شماره‌های رند از کاربران و تعویض آنها با شماره‌های غیررند کردند و در پاسخ به اعتراضات کاربران هم گفتند که بر اساس قرارداد موجود مخابرات سرویس مکالمه را به کاربران خود فروخته است نه شماره تلفن را در نتیجه هر وقت بخواهد می‌تواند شماره را تعویض کند. به هر حال در آذرماه بود که این شرکت خبر از برگزاری مزایده برای فروش 32 هزار شماره رند خود را منتشر کرد.
شرکت مخابرات استان تهران در حالی امتیاز واگذاری شماره تلفن‌های ثابت رند طلایی و نقره‌ای خود را از طریق مزایده عمومی بفروش می‌رساند که این شرکت اوایل مهرماه نیز اعلام کرده بود که امتیاز شماره تلفن‌های ثابت رند خود را در سه نوع طلایی، نقره‌ای و سفارشی از طریق مزایده عمومی واگذار می‌کند.
بر این اساس شرایط مزایده واگذاری امتیاز شماره تلفن‌های ثابت رند (طلایی، نقره‌ای و سفارشی) که در مهرماه امسال از سوی مخابرات تهران اعلام شد در سه گروه و براساس آیین‌نامه مصوب مجمع شرکت مخابرات ایران بود که قرار بود با اعلام از طریق انتشار آگهی مزایده عمومی در سه نشریه کثیرالانتشار برگزار شود.
آن زمان آخرین مهلت خرید اسناد این مزایده اول آبان‌ماه اعلام شد و بر این اساس در فاز نخست امتیاز واگذاری 70 هزار شماره رند تلفن ثابت در سه سطح نقره‌ای، سفارشی و طلایی و در تمام مراکز مخابرات استان تهران اعم از پرظرفیت و کم ظرفیت قرار بود ارائه شود، اما دو ماه بعد از آن اعلام شد که 32 هزار شماره رند در دو سطح طلایی و نقره‌ای از طریق مزایده واگذار می‌شود.
هر چند که از روند این مزایده و نتایج آن تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده است، اما یک منبع آگاه در این زمینه می‌گوید که از مزایده شماره‌های رند ثابت استقبالی نشده است. شماره 09127777777 گران‌ترین شماره رند همراه اول است که به قیمت 57 میلیون و 777 هزار تومان به فروش رفت و در دوره‌های مختلف از برگزاری 15 دوره مزایده شماره‌های رند تلفن همراه، شماره 09122222222 نیز به قیمت حدود 44 میلیون تومان و شماره 09123333333 به قیمت حدود 43 میلیون تومان فروخته شد.

بانوان تاجر!
کارشناسان بازار سیم‌کارت معتقدند در حالی که سیم‌کارت‌های شماره معمولی تقاضای چندانی ندارد تنها پولدارها می‌توانند به استقبال از سیم کارت‌های شماره رند بپردازند. آنها معتقدند شماره‌های رند که دارای شماره‌های مرتب و خوش آهنگ هستند، فاقد پایه ثابت قیمتی در بازار است و بهای آنها تنها براساس سلیقه فروشندگان مشخص می‌شود.
سیم‌کارت‌های شماره رند با حداقل قیمت یک میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود و بهای آن بسته به نوع شماره رندی دارد. هر چند که عنوان می‌شود هم اکنون از مزایده شماره‌های رند چه در بخش تلفن همراه و چه در بخش تلفن ثابت دیگر استقبالی همچون گذشته صورت نمی‌گیرد، اما با این حال فروشندگان بازار معتقدند که این شماره‌ها همچنان طرفداران خاص خود را دارند و اتفاقا بازار فروش آنها هم حسابی سکه است.
البته در بین شماره‌های رند هم همانند شماره‌های غیررند کدها یک و دو بیشترین طرفداران را دارند. هر چند که کدهای بالاتری همچون 6 یا 7 هم با قیمت‌های نجومی‌ای تاکنون به فروش رفته‌اند. اما نکته جالب در بازار فروش شماره‌های رند حضور فعال بانوان در بخش خرید و فروش شماره‌های رند است. اگر سری به صفحات آگهی یکی از معتبرترین نیازمندی‌های روزنامه کشور بزنید این نکته به شما ثابت خواهد شد.
به طوری که از بین 80 آگهی‌ای که در بخش خرید و فروش شماره‌های رند در این نیازمندی‌ها منتشر شده است حداقل در 40 آگهی نام خانوادگی یک خانم به عنوان فروشنده و یا مشاور درج شده است. یکی از این فروشندگان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید که این کار را چند سالی است شروع کرده و با خرید هر شماره و فروش آن با قیمتی بالاتر به تجارت در این بازار می‌پردازد.
او می‌گوید در بخش شماره‌های عادی معمولا سودی بین 400 تا 700 هزار تومان دارد، اما در بین شماره‌های خاص که به اصطلاح بازار خواب و آگهی و اطلاع رسانی بیشتری برای فروش نیاز دارد، گاهی اوقات بین یک تا دو میلیون تومان سود کرده است.

چه شماره‌هایی رند هستند؟
همانطور که گفته شد قاعده و قانون خاصی در بازار برای رند محسوب شدن یک شماره وجود ندارد و معمولا این فروشندگان هستند که درصد رند بودن یک شماره را تعیین می‌کنند. اما در این بین یک سایت اینترنتی که اتفاقا در بخش فروش شماره‌های رند از همه باسابقه‌تر و معروف‌تر است تعریف‌های مستندتری از شماره‌های رند منتشر کرده است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت rond.ir شماره‌های رند معمولا در یکی از 34 شاخه تعریف شده این سایت قرار می‌گیرد که در ذیل به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
رند آینه‌ای: خطوطی هستند که دست کم 4 رقم (یا بیشتر) از آنها به‌صورت متقارن قرار گرفته باشد مانند: 9559*****09 و یا 531 * 135**09
رند پله ای از اول : خطوطی هستند که دست کم 4 رقم (یا بیشتر) از آنها در ابتدای خط پس از پیش شماره (به‌صورت زوج) افزایش و یا کاهش پلکانی یافته باشد مانند: ***4445**09
رند پله ای از آخر: خطوطی هستند که دست کم 4رقم از آنها در انتهای خط (به‌صورت زوج) افزایش یا کاهش پلکانی یافته باشد مانند : 5253*****09
نکته مهم در خصوص رند پله ای این است که رقم یکان این افزایش یا کاهش پلکانی باید یکسان باشد مانند 5686 و اگر رقم یکان یکسان نیست حتما باید دهگان آنها یکسان باشد به‌عنوان مثال 4348 یا 5459.
رند ترازویی: خطوطی هستند که رقم میانی 7 رقم آنها متفاوت و 3رقم قبل از عدد میانی و 3رقم بعد از عدد میانی آنها یکسان است دقیقا مانند دو کفه برابر یک ترازو نمونه خط ترازویی مانند: 754 * 754**09
رند تاریخ تولدی: خطوطی هستند که 4رقم اول و یا 4 رقم آخر آنها مطابق با یکی از سال‌های تاریخ شمسی باشد. نمونه‌ای از خطوط تاریخ تولدی عبارتند از 1360*****09 و یا ***1372**09
رند جفت جفت از اول و آخر: خطوطی هستند که 4رقم اول آنها پس از پیش شماره به‌صورت یک زوج تکراری باشد مانند: ***4545**09 و یا: 5252*****09
رند حروفی: خطوطی هستند که تمام یا بخشی از آنها از نظر حروف لاتین موجود بر روی گوشی‌های تلفن ثابت یا همراه، با نام یا نام خانوادگی یا هر کلمه معنی‌دار دیگر مطابقت داشته باشد. مانند شماره 6642623**09 که با کلمه Mohamad مطابقت دارد.
رند 7 رقم یکی: خطوطی هستند که همه ارقام آنها یکسان است.

نوع مطلب : عمومی، خبر، 
برچسب ها : شماره رند، شماره میلیونی، سیم کارت،
          
چهارشنبه 12 بهمن 1390

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی